הרמה והקטנת חזה - שאלות ותשובות 
הרמת חזה עם או בלי שתל?

בעיני תוספת השתל להרמת חזה דומה לציפוי שוקולד שעל העוגה... אפשר גם בלי אבל זה לא אותו דבר. השתל נותן לשד שעבר הרמה זקירות (Projection). מתקבל שד בעל צורה יפה יותר המאריכה ימים יותר. גם צניחה קלה מופיעה בעקבות כל הרמת חזה ובנוכחות שתל תשמר צורת השד טוב יותר. השתל מוחדר אל תוך השד במהלך ניתוח ההרמה. .

הרמה והקטנת חזה : שתי צלקות או שלוש צלקות מה עדיף?

ניתוחים אלה ניתן לבצע בשתי שיטות. בראשונה תמוקם הצלקת רק מסביב לעטרה ובמרכז השד (שיטת "לז'ור"). בשיטה השנייה תתווסף גם צלקת שלישית מתחת לשד מקצה לקצה שאורכה כאורך שתי הצלקות האחרות גם יחד (שיטת "עוגן"). יתרונותיה של שיטת "לז'ור" בהיות הצלקות מעטות יותר ובקבלת שד בעל צורה יפה יותר.
חסרונותיה : השיטה מורכבת יותר בכיווצים בבסיס הצלקת העולה למנתח. בשיטת לז'ור יהיו בתחילה כיווצים, אלו אמורים להעלם מעצמם. מניסיוני בעיה זאת אינה חמורה וניתן להגיע להחלמה טובה וקצרה כמו בשיטת שלושת הצלקות.
בשלושת השנים האחרונות, לא נזקקתי יותר לשיטת שלושת הצלקות. הצלחתי לטפל באמצעות שיטת "לז'ור" גם בשדיים גדולים מאד.

"דוקטור אני רוצה הקטנה וגם הרמת חזה, אפשר לבצע ביחד"?

הקטנת חזה היא ניתוח הכולל בתוכו הרמת חזה. ממש כשם שכל מכונית כוללת הגה. שד גדול הוא תמיד נפול במידה המחייבת אותנו להרים אותנו. על כן, אין צורך לציין זאת בנפרד. נדגיש כי הקטנת חזה כוללת תמיד חיתוך סביב העטרה. לכן הקטנת העטרה היא חלק בלתי נפרד מהניתוח, במידה והיא נדרשת.

השד נופל דר' אבל אני לא מסכימה להרמת חזה – תחדיר שתל גדול "שימתח אותו".

למבנה השד ההתחלתי, חשיבות מכרעת באשר לתוצאת הניתוח. במקרים בהם בשד יש עודף עור מתון, ניתן להסתפק בהגדלת חזה בלבד. במקרים אחרים בהם עודף העור ניכר וגובה הפטמה נמוך מהקו התת שדי, נאלץ לבצע הרמת חזה במידה ונגדיל שדיים כאלו, תתקבל תוצאה לא נאה שתחייב בכל זאת לבצע הרמת חזה. יתר על כן שימוש בשתל גדול מדי יכביד, על השד ויזרז את צניחתו העתידית. לרופא מדדים אובייקטיבים, כגון : מיקום השד, כמות עודף העור, מיקום הפטמה, מבנה בית החזה, היחס בין הפטמה לקו התת שדי ועוד. באמצעותם ניתן לקבוע את הצורך בהרמת החזה. לא ניתן "לאלץ" שד מאד נפול להזדקף באמצעות הגדלת חזה בלבד.

מהי שיטת המתלה בהרמות חזה?

בהרמות חזה ללא שתלים ניתן לבצע שיפור לעומת השיטות הקודמות בשימוש במתלה על שם "גרף".
רות גרף המציאה שיטה אשר בה החלק התחתון והנפול של השד לאחר הסרת העור מועבר לחלק העליון מבפנים כמעין "שתל".
עודף הרקמה אשר נמצא בחלק התחתון הנפול יעוצב בניתוח בצורה כדורית ויועבר לאזור העליון כאשר שומרים על אספקת הדם המקורית שלו.
התוצאה המתקבלת מזכירה הרמה עם שתלים (אם כי בצורה פחות משמעותית מאשר אם היה שימוש בשתל אמיתי).


הקטנת חזה לגבר "גינקומסטיה".

לעיתים מופיע בגברים חזה גדול ונשי, התופעה מכונה "גינקומסטיה" ומופיעה בשכיחות גבוהה מאד בגיל ההתבגרות ברוב המקרים החזה נסוג בהמשך. במידה והסבל האסתטי חמור, ניתן לטפל באמצעות שאיבת שומן זאת מותירה שני נקבים זעירים מצידי כל שד. במקרים מסוימים כאשר יש כמות רבה של רקמת שד נוקשה, נזדקק לכריתה תת עורית. כריתה זאת תבוצע דרך צלקת בחלק התחתון של העטרה.